“Instagram Hesabımı Nasıl Daha İyi Yönetebilirim?”

Sorularını duyar gibiyiz o yüzden sizler için yazımızda size bunları anlatacağız.

Instagram hesabınız var ve bunun resmi bir hesap olmasına karar verdiyseniz instagram hesabını profesyonel yönetmek için yapılması gerekeni bilmeniz gerek. Çünkü sıradan bir Instagram hesabı beklenen etkiyi vermez ve takipçi kitlesi de oldukça sınırlı olacaktır. Oysa popüler sayfalar dikkate alınırsa Instagram yönetimi tarafından onay almış profesyonel hesaplardan oluşuyor.

Instagram Yönetiminden Onaylanmış Hesap Alın

Türkiye için doğrudan Instagram tarafından onaylanma işlemi maalesef gerçekleştirilemiyor. Bunun yerine Türkiye iş ortaklığı kurduğu sosyal medya ajanslarıyla hesabınıza mavi tik almanız yani hesabınıza onay almanız mümkün.

Peki bunun için bir kriter var mıdır, varsa bu kriterler nelerdir bunu anlatalım:

  • Tanınmış, ünlü, kişi ya da topluluk olmalısınız
  • Tanınmış tüzel kişilik yani şirket ya da şirketler topluluğu olmalı
  • Şirkete ait imza sirküleri, şirket sahibinin adı ve soyadı bilgileri
  • Şirkete ait logo ve slogan
  • Başvuru dilekçesi

temel başvuru şartları arasında yer alır. Görüleceği gibi herkes mavi tik alamaz. Sadece profesyonel olarak kültür-sanat, siyaset, ekonomi, spor ve benzeri alanda tanınmış ünlü kişilerle tüzel kişilik olarak şirketlerin Instagram yönetiminden onay alma hakkı bulunmaktadır.

Daha Popüler Bir Hesap İçin Sosyal Medya Danışmanlığından Yararlanın

Sosyal medyada daha çok takipçi daha çok beğeni demek. Dolayısıyla ürün veya hizmetlerin daha çok kesimle buluşması demek. Bunu sağlamak için instagram hesabını profesyonel yönetmek gerekiyor. Profesyonel bir şekilde sosyal medyayı aktif hale getirerek daha çok kişinin sizden haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Instagram beğeni ve takipçi arttırma paketlerini kullanarak sosyal medya devinde daha aktif bir hesaba dönüşebilirsiniz. Özellikle kurumsal işletmeler için hesabın çok sayıda takipçi tarafından takip ediliyor olması önemli bir nokta.

Kurumsallık kazanmak için işletme hesabı açmanız gerekiyor. Ticari faaliyetleriniz için siz de instagram hesabını profesyonel yönetmek adına işletme hesabı açarak takipçi sayınızın kısa sürede artmasını sağlayabilirsiniz.

İşletme hesabı sayesinde ürün ve hizmetlerin satışından kargoyla gönderim sürecine kadar tüm yasal prosedürleri de gerçekleştirmeniz olanaklı hale gelir. Resmiyet kazanan bir işletme hesabı internetten alışveriş yapmaya çekinilen şu günlerde akıllardaki soru işaretlerini tamamen yok edecektir. Marka bilinirliğini arttırmak açısından profesyonelce bir hesaba sahip olmak önemlidir.